AKCE V PANSKÉM DVOŘE 2017/2018

Kalendář akcí

21. 10. JÓGA S MARKÉTOU – 3. HODINA
Začátek: 18:30, podkrovní sál
Lektorka: Markéta Smetanová
Princip kraniosakrální jógy je jednoduchý, rytmus, pokud je pravidelný a silný, dokáže vytvořit chemii radosti, posílit imunitu díky stimulaci mozkových buněk, ale i ostatních tkání. Pokud tento kraniosakrální rytmus slábne, dostavuje se náchylnost k virovým onemocněním, deprese, ale také roste vnitřní napětí na fasciích těla a dostavuje se i dlouhodobá vyčerpanost a nesoustředěnost s mnoha civilizačními chorobami. Kraniosakrální jóga je soubor cvičení odrážejících výzkumy vědy mozku, ale také zařazuje starobylé jógové ásany ve spojitosti s dechem. Uvolňuje fascie a používá i pomůcku pro dosažení klidového bodu.

27. – 28. 10. KURZ KRESLENÍ PRAVOU MOZKOVOU HEMISFÉROU – TUŽKA
„Kreslení podobně jako psaní je dovednost, které je možno se naučit.
Naučit se kreslit je především naučit se správně vidět.“

KDY:
V sobotu 27. 10. začínáme v 9 hodin a v neděli 28. 10. začátek od 10 hodin. Konec kurzu je individuální, většina v sobotu končí kolem 16:30 hodiny a v neděli kolem 17:30 hodiny. Pauza na oběd je cca 30 minut.

KDE:
Podkrovní sál (kinosál) Panský dvůr Telč Slavatovská 86 588 56 Telč Možnost parkování je přímo v Panském dvoře.

S SEBOU:
• jídlo, pití
• předlohu dle které budete kreslit – černobíle ofocenou fotografii pouze obličeje přes tři čtvrtiny A4, třeba někoho z rodiny nebo z přátel , pokud neseženete máme dostatek vlastních předloh.
• přezůvky

VÍCE O KURZU:
http://www.prosvujusmev.cz/…tuzka-2.html
Omezená kapacita: pro 10 – 20 osob
Cena kurzu: 1.500,– Kč

LEKTOR:
Martin Hes, tel. č. na lektora je 722 161 891 

INFORMACE A PŘIHLÁŠKY:
TIC Panského dvora, +420 564 403 780, info@panskydvurtelc.cz
Dárkový poukaz vystavíme na vyžádání.

4. 11. Vernisáž obrazů Doteky inspirace
Panský dvůr Telč Vás zve na výstavu obrazů Ctirada Drdackeho s názvem Doteky inspirace, tvorba pana Drdackeho se z velké části zaměřuje na malbu krajiny. Výstava bude k vidění na informačním centru Panského dvora od listopadu až do prosince. Vernisáž výstavy proběhne v neděli 4. 11. v 17:00.

7. 11. Nevidím a přesto si hraju
Zážitkové odpoledne pro malé i velké
Kdy: 15:00 – 18:00
Kde: V kavárničce a herničce U zvířátek
Přijďte si k nám vyzkoušet jak je možné využít vaše další smyly při ztrátě zraku. V kavárně pro Vás budou k dispozici klapky na oči a brýle simulující zrakové vady, se kterými si budete moci vyzkoušet spoustu zajímavých aktivit, které podpoří vaše smyslové vnímání. Přítomny budou poradkyně rané péče a zrakové terapeutky, aby vás seznámily se službou raná péče a s Programem stimulace zraku.

11. 11. Martinská slavnost
Martinská slavnost je oslavou přicházející zimy. Je to období, kdy rozsvěcíme světla, kdy se dělíme o své světlo se svými přáteli, kdy jsme otevření pomáhat druhým. Od dvou hodin v Panském dvoře budeme vyrábět lampionky, sdílet občerstvení – každý může něco přinést, ohřejeme se u her i u ohně. Se soumrakem se vydá průvod lampionů do sadu u Punčošky, kde bude čekat nejen poklad, ale i krátké divadelní představení. Jako takový kouzelný začátek zimy. Pořádá: NA VĚTVI z. s.

17. 11. Skřivani už jen Shakespearovi – telefonická teatronovela
Hraje: Divadelní Soubor Zmatkaři Dobronín
Kdy: začátek v 19:00
Kde: Panský dvůr Telč – divadelní sál

2. 12. Ježíškova pošta v Panském dvoře
Schránku na dopisy pro Ježíška s dílničkou, kde si děti vlastnoručně vyrobí obálku a těšit se můžou i na sladkou odměnou, najdete v Herničce U zvířátek v období od první adventní neděle až do 23. prosince.

8. 12. Byla cesta byla ušlapaná – výpravná vánoční cirkusová feérie se zpěvy
Hraje: Divadlo Studna Kdy: začátek v 19:00
Kde: Panský dvůr Telč – divadelní sál
Husa v lahvi, mrkání na drát, přetahování o jelito, klouzání do zatáčky, čepice přes uši a tisíce jiných atrakcí! …náhle při nich stál anděl a řekl: „Nebojte se, neboť zvěstuji vám radost velikou, která bude pro všechen lid. Dnes se vám narodil spasitel, Kristus Pán v městě Davidově. Toto vám bude znamením: Naleznete děťátko v plénkách, položené do jeslí“.

25. 1. Ples města Telče a Mikroregionu Telčsko

18. 5. Kolem Telče
Panský dvůr Telč Vás zve na třetí ročník gastrocyklospo­lečenského nezávodu Kolem Telče, který se uskuteční v sobotu 18. 5. 2019. Společný start proběhne v 10 hodin, z Panského dvora. Součástí nezávodu je i večerní posezení v Panském dvoře, kde na Vás čeká nejen dobré jídlo a pití, ale i večerní zábava.
www.kolemtelce.cz

13. 7. Pivní fest
Malé pivovary, dobré jídlo, pivní soutěže, známé kapely

28. 9. Ochutnávka v podzámčí
Festival jídla s programem pro celou rodinu

MAPA AREALU PANSKY DVUR TELC

Plakáty

MAPA AREALU PANSKY DVUR TELC
MAPA AREALU PANSKY DVUR TELC
MAPA AREALU PANSKY DVUR TELC

Fotogalerie Akce ve dvoře