Výstavy pro děti i dospělé

Výstava O životě na panství - stálá expozice

Najdete zde zajímavosti o životě v podzámčí s exponáty ze sbírek Národního zemědělského muzea. K vidění je i výstava loutek na téma Karel IV., které vznikly při Letní divadelní dílně v Panském dvoře. Dokážete s dětmi správně vyplnit vědomostní kvíz? Nebo je společně s naším průvodcem vypravíte na tajemnou Cestu za pokladem? Děti si vyzkouší chůzi na chůdách, házení šišek do proutěného koše, převážení pytlů slámy na trakaři a další dovednosti z podzámčí.

• život na panství
• dobová světnička
• lesnictví
• rybníkářství
• hospodářské stroje
• výstava loutek na téma Karel IV.
• vědomostní kvíz
• aktivity pro děti

Otevírací doba a ceníkOMALOVANKY KOCOUR

EXPOZICE LESNICTVI
EXPOZICE RYBNIKARSTVI

Výstava obrazů Martiny Konvičkové - květen, červen

Zveme Vás na výstavu obrazů Martiny Konvičkové, jež nese název Z Dubrovníku.

JUDr. Martina Konvičková (1987)
je původem z Františkových Lázní, na Pf UK se specializovala na téma domácí násilí. V umělecké tvorbě ji provázela ZUŠ Járy Cimrmana až k absolventským rokům. Inspiraci nacházela ve spolupráci s předními fotografy (T. Stano, Kula, J. Šubrt) a brzy se profilovala jako mladá malířka. Po mnoha realizacích v ČR i zahraničí, dlouholeté činnosti s nadací Úsměv Anděla, se stala v roce 2018 členkou multioborového uměleckého Sdružení Q, kde je jí mentorem významný umělec J. Gargulák. Její tvorba byla mimo jiné vystavena na ART PRAGUE 2019. Současně se věnuje pop artu, symbolickým objektům s fluorescentními prvky a arteterapeutickým vlivům tvorby. Ke shlédnutí jsou její díla v Praze v galerii Knupp, Latin Art Gallery a v Brně v galerii OFF

MARTINA KONVICKOVA

„Kdo rýsoval obzor a paprsky z mraků
Kdo vykroužil vlny a výlety ptáků
Kdo paletu barev má tisíckrát bohatší
Ten vznášet se v iluzích denně mne pokouší
Kdo vymyslel krásu a
Jak vysmát se času
Hladit mé řasy, když přivírám oči
Při světlu západů mi myšlenky točí
Já žasnu a toužím s mokrými kamínky v rukách“
Martina Konvičková

MARTINA KONVICKOVA OBRAZ

„V energické a expresivní malbě Martiny Konvičkové se prolínají dvě roviny. První vychází z jejích osobních příběhů a pocitů,… druhá je podvědomá, která zážitky překládá do jazyka abstraktní malby, atmosféry drobných událostí – tvoří intuitivně. … A jako u abstraktních obrazů Františka Kupky nebo malíře Václava Špály je její tvorba oslavou dynamičnosti a energie života.“ Iva Vodrážková, výtvarnice a pedagožka, ke zpracování obrazů Z Dubrovníku.

KONTAKT – MARTINA KONVIČKOVÁ
Telefon: 00420 607 677 755
E-mail: info@martinakonvickova.cz
Web: www.martinakonvickova.cz
Insta: @martinakonvickova

Fotogalerie Stálá expozice Život na panství