AKTUÁLNÍ VÝSTAVY

JUDr. Martina Konvičková - AWARENESS

MK (*29.5.1987) je původem z Františkových Lázní. Po všeobecném gymnáziu v Chebu vystudovala Právnickou fakultu na Karlově univerzitě, v rámci rigorózního řízení se specializovala na téma Domácí násilí.

K potěše těla a duše si užívá sportovních aktivit (jogging, poweryoga, přístrojové potápění, běžky, snowboard; je instruktorkou in-line bruslí).

Současná tvorba snoubí abstraktní expresionalismus s moderním popartovým projevem. Fluorescentní prvky a promyšlené symboly působí arteterapeuticky, otevírají mysl i srdce. Příprava série AWARENESS je niterním spojením s kolektivním vědomím o nacházení divokosti – pravdy v každém z nás, přírody a instinktů, jednoduchosti.

Martina svá díla tvoří vášnivostí, intuitivní kreativita bez prvoplánovitosti oslovuje nejen svou uměleckou estetičností, ale zejména hloubkou prožitku plného umění. 

Dostupnost a ceny, seznámení se s příběhy obrazů a jejich symbolika na kontaktu:
Martina Konvičková
+420 607 677 755
info@martinakonvickova.cz
Instagram@mar­tinakonvickovaProdejní výstavu je možné navštívit denně ve Společenském sále Panského dvora Telč.

www.martinakonvickova.cz

 Martina01

Martina02 Martina03 Martina04


SYLVA - Sylvie Muselová

SYLVA ateliér je výtvarná značka širší škály výrobků.

SM (*1977) je absolventkou výtvarného oboru na pedagogické fakultě. Pět let učila na základní škole. Po narození jejích dvou dětí se rozmalovala natolik, že se do školství už nevrátila. Těhotenství a mateřství její tvorbu změnilo, zjemnilo a rozveselilo. Jak jde čas, vyvíjí se její způsob vyjadřování. 

V roce 2015 byl natočen Rakousko-český film dokumentaristky Lenky Ovčáčkové „Touha po svobodě“. Dokument je o tématu života a tvorby v pohraničí skrze cesty dvou kreativních žen Sylvy Muselové a Birgit Weinstabl. Film ukazuje, jak může umělecká činnost a osobní angažmá přispívat k odbourávání hranic.

Níže trailer filmu:

Trailer-Freiheitsdran­g/Touha po svobodě from Lenka Ovcackova on Vimeo.Prodejní výstavu Sylvie Muselové je možné navštívit denně v prostorách Infocentra Panského dvora Telč.

FLER – Ateliér Sylva

FLER – Sylvie Muselová – Obrazy

ROZHOVOR – NA PRAHU 40 MODELKOU XXL

Sylva01 Sylva02 Sylva03 Sylva04 Sylva profil

O ŽIVOTĚ NA PANSTVÍ

STÁLÁ EXPOZICE Panského dvora Telč

Zajímá vás historie telčského panství a tradiční hospodářství této oblasti? Přijďte si prohlédnout staré zemědělské stroje a pozastavte se v dobové světničce s předměty denní potřeby. Přibližte svým dětem krásu lesnictví a rybníkářství. A schválně, kdo z rodiny se jako první trefí šiškou do proutěného koše a kdo jako první chytí rybu krátkým dřevěným prutem? A poznáte všechna vystavená zvířata žijící na Telčsku? A znáte i jejich stopy? Zvládnete to společnými silami?

Obří loutky, které cestou potkáte, vznikly při Letní divadelní dílně v Panském dvoře a vytvářeny byly na téma Karel IV.Otevírací doba a ceníkHLAVNÍ TÉMATA PROHLÍDKY:

• dobová světnička
• lesnictví
• rybníkářství
• hospodářské stroje
• vědomostní kvíz
• obří loutky na téma Karel IV.

Fotogalerie Stálá expozice Život na panství