Výstavy pro děti i dospělé

Výstava O životě na panství

stálá expozice

Najdete zde zajímavosti o životě v podzámčí s exponáty ze sbírek Národního zemědělského muzea. K vidění je i výstava loutek na téma Karel IV., které vznikly při Letní divadelní dílně v Panském dvoře. Dokážete s dětmi správně vyplnit vědomostní kvíz? Nebo je společně s naším průvodcem vypravíte na tajemnou Cestu za pokladem? Děti si vyzkouší chůzi na chůdách, házení šišek do proutěného koše, převážení pytlů slámy na trakaři a další dovednosti z podzámčí.

• život na panství
• dobová světnička
• lesnictví
• rybníkářství
• hospodářské stroje
• výstava loutek na téma Karel IV.
• vědomostní kvíz
• aktivity pro děti

MAPA AREALU PANSKY DVUR TELC

Život našich krajanů v Jižním Rumunsku / Banát

červenec – srpen

Reportážní a umělecká tvorba fotografa Davida Tesaře a jeho dosavadní fotografie Rumunska se věnují především oblasti české komunity v Banátu. Zaměřuje se zde na krajinu, po staletí poznamenanou lidskou činností. Zabývá se prvky, které do ní přináší specifická česká kultura a hledá spojující motivy mezi Čechami a zdánlivě vzdáleným Rumunskem. Zároveň citlivým způsobem pozoruje proměny, kterými krajina s příchodem nových technologií prochází. Na jejím pozadí nachází všední život, přinášející řadu otázek i výzev do budoucnosti. Všímá si i zdánlivě „nefotogenických“ scén, které působí o to s větší silou. Jeho schopnost navázat kontakt s portrétovanými mu umožňuje nahlédnout do soukromého světa místních obyvatel a zaznamenat okamžiky, které vnímají jako podstatné. Možnost svobodně vycestovat Davidovi Tesařovi umožňuje pokračovat v jeho projektu fotografické dokumentace života v Banátu. Přispěje k rozvoji jeho fotografického umění a zároveň prostřednictvím následných výstav umožní českému publiku blíže poznat tento významný počin pro zachování krajanské kultury v Banátu.

David Tesař je fotografem freelancerem už dlouhou řadu let. Žije v Praze, kde z řadou známých osobností tvoří v ateliéru na Malé Straně. Krom portrétní a svatební fotografie se zabývá reportážní fotografií, povětšinou se sociologickým kontextem.

Více o jeho práci na www.davidtesar.com či na facebooku: David Tesař – Photosky

MAPA AREALU PANSKY DVUR TELC

Fotogalerie Život na panství