AKTUÁLNÍ VÝSTAVA - GEOPARK VYSOČINA

GEOPARK VYSOČINA


Naše příroda je plná rybníků, lesů a rašelinišť. V okolí Javořice najdete pestré skalní výchozy, kamenná moře, opuštěné i aktivní žulové lomy. Vážíme si čistého vzduchu, vzácných živočichů a rostlin, které chráníme.

Dny na Telčsku můžete strávit aktivní dovolenou. Naše krajina je stvořená pro pěší i cykloturistiku. Nebo můžete jen odpočívat, pozorovat přírodu a vychutnávat si klidné chvíle v panenské části Vysočiny.

Chcete si odpočinout v přírodě a zjistit, co jste dosud nevěděli o žule a rašeliništích? Jste správně v Národním Geoparku Vysočina.

Fotograf: Jaroslav Svoboda
Výstava: září – říjen, TIC Panský dvůr Telč

GEOPARK VYSOČINA


FOTOGRAF - JAROSLAV SVOBODA


Specializuji se na fotografování sportu, především cyklistiky a nově i biatlonu. 

Působím jako oficiální fotograf Světového poháru horských kol v Novém Městě na Moravě (2018 a 2019), stejně tak evropského šampionátu v Brně 2019. S fotoa­parátem jsem navštívil Tour de France a fotil pro biatlonovou a cyklokrosovou reprezentaci v Česku i zahraničí. Spolupracuji s největším výrobcem cyklistického oblečení u nás Kalas Sportwear. Externě spolupracuji s Českou tiskovou kanceláří (ČTK). 

Fotografování pro geopark jsem pojal jako lehce netradiční krajinářský styl, s vložením vlastního pohledu, do kterého se promítlo moje zaměření na akční fotky. Vzhledem k dobré znalosti přírody jsem jezdil na horském kole s foťákem na zádech a brouzdal polními i lesními cestami směrem k nejfotogenič­tějším místům Telčska.


GEOPARK VYSOČINA


O ŽIVOTĚ NA PANSTVÍ

STÁLÁ EXPOZICE Panského dvora Telč

Zajímá vás historie telčského panství a tradiční hospodářství této oblasti? Přijďte si prohlédnout staré zemědělské stroje a pozastavte se v dobové světničce s předměty denní potřeby. Přibližte svým dětem krásu lesnictví a rybníkářství. A schválně, kdo z rodiny se jako první trefí šiškou do proutěného koše a kdo jako první chytí rybu krátkým dřevěným prutem? A poznáte všechna vystavená zvířata žijící na Telčsku? A znáte i jejich stopy? Zvládnete to společnými silami?

Obří loutky, které cestou potkáte, vznikly při Letní divadelní dílně v Panském dvoře a vytvářeny byly na téma Karel IV.Otevírací doba a ceníkHLAVNÍ TÉMATA PROHLÍDKY:

• dobová světnička
• lesnictví
• rybníkářství
• hospodářské stroje
• vědomostní kvíz
• obří loutky na téma Karel IV.

Fotogalerie Stálá expozice Život na panství