Celostátní setkání historických praporů 

 

Dobrovolní hasiči oslaví v tomto roce už 160. výročí své existence.

Sdružení hasičů Čech, Moravy a Slezska jako hlavní organizátor u této příležitosti pořádá Celostátní setkání historických praporů sborů dobrovolných hasičů, které se uskuteční 15. června na náměstí Zachariáše z Hradce v Telči.
 
Celorepubliková akce se bude konat pod záštitou předsedy Senátu parlamentu České republiky RNDr. Miloše Vystrčila. Očekáváno je téměř 5 tisíc dobrovolných hasičů z více než 500 sborů. Na programu je slavnostní průvod z místního Panského dvora Telč ve 13:30 a
následné dekorování historických praporů přímo na náměstí. V rámci oslav bude probíhat i udělování Záslužného řádu českého hasičstva, nejvyššího vyznamenání SH ČMS za mimořádné zásluhy o rozvoj dobrovolného hasičstva a záchranářů v České republice. V rámci doprovodného programu se představí i místní žáci ze Základní umělecké školy v Telči. Připraveny jsou ukázky výškové techniky HZS, územního odboru Telč, stejně jako přehlídka historické techniky.
Sdružení těmito akcemi chce kromě oslav svého vzniku i připomenout svou dlouhodobou zásluhu na činnosti ve veřejném neziskovém sektoru. Prostřednictvím spolkové činnosti, kterou vykonává, pomáhá vyhledávat a vychovávat členy jednotek sborů dobrovolných hasičů obcí, udržovat společenský a kulturní život v obcích a zejména podporuje vzdělávání a sportovní aktivity mladých hasičů. V mimořádných situacích v uplynulých letech vždy pomáhali naši jednotlivci i dobrovolnické skupiny včetně dětí, všude tam, kde bylo potřeba lidské pomoci.
Visit our FacebookVisit our InstagramVisit our LinkedInVisit our YouTube channel
envelopephone
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram