+420 564 403 780

PANSKÝ PIVOVAR TELČ

↓↓Dárkové poukazy↓↓


popis obrázku

AKTUÁLNÍ ROZVRH PRODEJE PIVA:

pondělí – neděle: 8:30 –17:00 hod. – prodej lahvovaného piva všech druhů na TIC Panského dvora Telč

Budete-li chtít jakýkoliv z našich soudků nebo doplnit svůj pětilitrák, volejte před Vaší návštěvou na telefon ☎ 778 441 661, abychom Vám jej stihli nachystat k odběru. Balení piv v 1l PET jsou k dispozici běžně bez objednání.
Objednávka je možná pouze v pracovní dny, vyzvednout můžete i o víkendu.

PANSKÝ PIVOVAR TELČ

je součástí revitalizovaného areálu hospodářského dvora (dnes známý jako Panský dvůr Telč), který sloužil místnímu zámku a jehož původ sahá až do 16. století. Založen byl na podzim roku 2019 a ohlasy na první uvařené várky potvrdily nadšení, že se na Panský dvůr po mnoha letech vrátilo poctivé řemeslo.
V Panském pivovaru vaří piva vznešená a oblíbená. sládek Marcel Hofman. Tři světlé ležáky různé stupňovitosti (svěží Nádeník 10°, řízný Holomek 11°, signifikantní Hofmistr 12°) a jeden svrchně kvašený speciál (charakterní 13° IPA Klíčník). Piva jsou na čepu v Panské restauraci Telč, která je součástí volnočasového areálu Panský dvůr Telč.

MARCEL HOFMAN

není žádný nováček, ale přední sládek a matador českého pivovarnictví. Své první pivo uvařil už před 30 lety. Jak vesele a přitom s velkou pokorou rád říká, je odchován starými mistry pivovarnickými. Budějovický Budvar, kde se vyučil, je jeho máma. Třeboňský Regent, kde si odsloužil 12 poctivých let, jeho táta.
Právě proto, že zná plně své řemeslo a shůry je vybaven výjimečnou chutí a čichem, pomáhal rozjet už pět minipivovarů a taky během své tříleté ruské expedice jeden český na sibiřském ostrově Sachalin (mezi Ruskem a Japonskem). V příštích letech by se v Panském pivovaru Telč rád zaměřil i na pivní speciály.

O PANSKÝCH PIVECH:


Telčský NÁDENÍK 10°

Telčský NÁDENÍK uspokojí osvěžující chmelovou chutí a příjemnou střední hořkostí. Díky nižšímu obsahu alkoholu je pivo jako stvořené pro uhašení žízně v horkých letních dnech.

Telčský HOLOMEK 11°

Telčský HOLOMEK je středně prokvašené pivo s jemně hořkým chmelovým nádechem, který ocení nejen pivní znalci. Má harmonickou chuť blížící se pivu silnějšímu, ale s nižším obsahem alkoholu.

Telčský ŠAFÁŘ 11,5°

Melanoidní slad je vyroben z kvalitního jarního ječmene. Tento slad přidá našemu pivu vysokou sladovost, plnost a načervenalou barvu. Aromatický profil chmele Kazbek je podobný ŽPČ – žateckému poloranému červeňákovi, ale intenzivnější. Často má dominantní citrusovou stopu, popisovanou jako pikantní citron nebo grapefruit. Podkladové bylinné a zemité tóny meduňky a máty dodávají Kazbeku ušlechtilý chmelový charakter. Chmel přidává čistou hořkost v pivu projeví květinové a ovocné tóny.

Telčský HOFMISTR 12°

Telčský HOFMISTR je poctivé české pivo – vznešené a hrdé. V jeho chuti a vůni je cítit příjemná, středně intenzivní hořkost žateckého poloraného červeňáku. Po napití se vyznačuje nasládlou chutí zbytkových sacharidů sladu s kvasnicovým akcentem a jemným dozníváním hořkosti. Profiluje se vyšší střední plností, středním řízem a bohatou pěnou. Hofmistr je vlajkovou lodí Panského pivovaru.

Telčský KLÍČNÍK 13°– IPA

Telčský KLÍČNÍK je svrchně kvašený speciál s jedinečným charakterem. Americký chmel vytváří zajímavé aroma a přináší náznaky chutí a vůní Karibiku a exotického ovoce. IPA je výrazně nachmelená, chuťově specifická a vyznačuje se vyšším obsahem alkoholu.

PROHLÍDKA PIVOVARU:

Když budete chtít, provedeme vás naším Panským pivovarem. Prohlídka trvá od 45 minut do jedné hodiny (v závislosti na vašich otázkách a toho, jak moc se budete chtít ponořit do tajů starého řemesla). 

Maximální kapacita: 15 osob
PROHLÍDKU PIVOVARU OBJEDNÁTE NA TEL. 564 403 780 nebo na pivovar@panskydvurtelc.cz
 

Prohlídka je vždy možná po předchozí domluvě, nejlépe více než 1 den

Prohlídky provozujeme pouze v pracovní dny

V ceně je vždy zahrnuta ochutnávka piv, která je součástí prohlídky a prohloubí Váš zážitek!
 

PIVNÍ SKLO A PODTÁCKY:

V prodeji jsou všechny tipy půllitrů a třetinek Panského pivního skla včetně podtácků. Jednotná cena je 100 Kč/ ks. V případě zájmu o zakoupení skla či keramického podtácku napište e-mail na info@panskydvurtelc.cz.

ukázka pivního skla:

popis obrázku

Fotogalerie Panský pivovar Telč

Pivovar Vstoupit
Penzion Panský dvůr Telč v Telči hodnocení