+420 564 403 780

PANSKÝ PIVOVAR TELČ

Když loni na podzim telčským podzámčím zavoněla první várka čerstvě uvařeného ležáku, nebylo pochyb o tom, že se na zdejší Panský dvůr vrátil kus poctivého řemesla. Stačilo jen několik týdnů na to, aby se Panský pivovar Telč výrazně zapsal na mapu předních českých minipivovarů.

MARCEL HOFMAN

není žádný nováček, ale přední sládek a matador českého pivovarnictví. Své první pivo uvařil už před 30 lety. Jak vesele a přitom s velkou pokorou rád říká, je odchován starými mistry pivovarnickými. Budějovický Budvar, kde se vyučil, je jeho máma. Třeboňský Regent, kde si odsloužil 12 poctivých let, jeho táta.
Právě proto, že zná plně své řemeslo a shůry je vybaven výjimečnou chutí a čichem, pomáhal rozjet už pět minipivovarů a taky během své tříleté ruské expedice jeden český na sibiřském ostrově Sachalin (mezi Ruskem a Japonskem). Pro Panský dvůr připravil osvěžujícího Nádeníka 10°, středně prokvašeného Holomka 11°, vlajkovou loď pivovaru Hofmistra 12° a svrchně kvašený speciál Klíčníka 13° – IPU.


O PANSKÝCH PIVECH:


Telčský NÁDENÍK 10°

Telčský NÁDENÍK vás uspokojí osvěžující chmelovou chutí a příjemnou střední hořkostí. Díky nižšímu obsahu alkoholu je pivo jako stvořené k uhašení žízně v horkých letních dnech.

Telčský HOLOMEK 11°

Telčský HOLOMEK je středně prokvašené pivo s jemnou hořkou chmelovou chutí, kterou ocení nejen pivní znalci. Má optimálně skloubenou chuť blížící se pivu silnějšímu, ale s nižším obsahem alkoholu.

Telčský HOFMISTR 12°

Telčský HOFMISTR je poctivé české pivo – vznešené a hrdé. V jeho chuti a vůni ucítíte příjemnou středně intenzivní hořkost žateckého poloraného červeňáku. Po napití se vyznačuje nasládlou chutí zbytkových sacharidů sladu s kvasnicovým akcentem a jemným dozníváním hořkosti. Profiluje se vyšší střední plností, středním řízem a bohatou pěnou.
Klasický ležák je vlajkovou lodí našeho pivovaru.

Telčský KLÍČNÍK 13°– IPA

Telčský KLÍČNÍK je svrchně kvašený speciál s jedinečným charakterem. Americký chmel vytváří zajímavé aroma a přináší náznaky chutí a vůní Karibiku a exotického ovoce. IPA je výrazně nachmelená, chuťově specifická a vyznačuje se vyšším obsahem alkoholu.
Telčský KLÍČNÍK vám odemyká dveře k poznání nezaměnitelného charakteru našeho pivního speciálu.

PROHLÍDKA PIVOVARU:

Když budete chtít, provedeme vás naším Panským pivovarem. Prohlídka trvá od 45 minut do jedné hodiny (v závislosti na vašich otázkách a toho, jak moc se budete chtít ponořit do tajů starého řemesla). 

Minimální kapacita pro prohlídku: 4 osoby
Maximální: 8 osob
PROHLÍDKU PIVOVARU OBJEDNÁTE NA TEL. 564 403 780. Mož­nost prohlídky pivovaru závisí na vládních opatřeních v souvislosti s COVID-19.

PRODEJ PANSKÉHO PIVA:

Od 29.1.2021 (do odvolání) platí následující rozpis prodeje piva přes prodejní okno Panské restaurace Telč. Ve všední dny (pondělí – pátek) v čase 14:00 – 18:00 hod., o víkendech 10:00 – 14:00 hod.
UPOZORNĚNÍ! Budete-li chtít jakýkoliv z našich soudků nebo doplnit svůj pětilitrák, volejte před Vaší návštěvou na telefon ☎ 778 441 661, abychom Vám jej stihli nachystat k odběru. Pivo v 1l PET lahvích je k odebrání bez objednání.


popis obrázku

Pivovar Vstoupit
Penzion Panský dvůr Telč v Telči hodnocení